Pusťte duši výš

25.08.2021

Život nám přináší hodně dobrého, ale i zlého, a my, jako lidé, nemůžeme udělat nic jiného, než se k tomu postavit a přijmout to, co nám stojí v cestě. Někdy si člověk sáhne hluboko na dno, ale naštěstí životní dráha je ve tvaru sinusoidy a i z toho dna se zase jednou odrazíme. Je fajn, když na nás na dně čekají silné pružiny, které si sami můžeme připravit, tím, že zabojujeme. Pak už stačí jen našlápnout a pružiny vás vymrští tak vysoko, jak budete sami chtít. Vše je vždy jen o vůli a vnitřním nastavení. Někomu pomáhá se vypovídat, někomu třeba příjemný relax a wellness a někomu jako jsem třeba já, pomáhá být sám se sebou. Vypnu rádio, televizi, veškeré ruchy, které mohu ovlivnit a čerpám klid a energii. Nedávno jsem našla krásný a klidný kostel, který mi poskytuje vše, co potřebuji. Ten klid mě přímo tahá do svých útrob a já se opět duší přibližuji výše ke svým snům a přáním.

A i když je člověk někdy smutný a ztahaný z toho, co se kolem něj děje, vždy je tady úsměv pro druhého. Zkuste se někdy usmát třeba na paní prodavačku a prohodit nějakou větu, protože i paní prodavačky jsou vděčné za milé slůvko a úsměv vám vrátí i s pocitem, že ne všichni žijí jen v uspěchané a těžké době, a že i úsměv může být splacený úsměvem.

Oprášila jsem staré kouzlo balkónu a podívala se na svět a život z výšky, a od té doby se dívám na svět o patro výš. Nepotřebujeme jít s dobou, ani se zavděčovat všem, stačí jen zůstat svůj a žít si život tak jak chceme MY sami. Stačí se obklopit takovými lidmi, kteří nebudou vysavači vaší energie a nebudou na vás přivázaní jak koule u nohy a tahat vás dolů. Obklopte se lidmi, kteří mají cestu společnou s vámi, ale jdou volně vedle vás lehce a svobodně, přesně tak jak kráčíte vy sami. No, a pokud se chce někdo dívat se mnou z balkónu, zastavte se někdy na kus řeči, uvařím vám třeba latté a můžeme si společně popovídat, jak je nám v té výšce dobře, těšit se, co nám život ještě přinese, a notovat si, jak krásné je pustit duši výš a brát celý svět a život s nadhledem.

S láskou a úctou vaše Adi.